کمک به ما

خیر عزیز سلام

درود فراوان و به نام فلاسفه، دانشمندان، دموکراسی، فناوری و قدرت که گسترش و پیشرفت علم را مدیون آن‌هاییم. متن پیش رو درخواست کمکی است برای تامین کمبود بودجه‌ی سایت. اهمیت علم و علم‌ورزی، بارها و بارها در تاریخ گوشزد شده است.

Antoine Jean Gros   Bonaparte visitant les pestiférés de Jaffa 300x214 - کمک به ما

تابلوی دیدار بوناپارت از قربانیان طاعون در یافا اثر آنتوئن ژان گروس در سال ۱۸۰۴ میلادی

همین طور در بسیاری از ادیان به اهمیت علم اشاره  شده و ادیان پیروان خود را به کسب علم و دانش تشویق می‌کنند. اگر نگوییم تمام کشورها، در اکثر کشورها تشویق به علم و کسب دانش از دوران کودکی مورد توجه سیاست‌های کلان قرار گرفته است. 

از مزایای علم می‌توان به کنترل و درمان طاعونی که در قرن ۱۴ میلادی نزدیک به ۷۵ میلیون انسان بی‌گناه را به کام مرگی هولناک انداخت نام برد. 

 

از دیگر فواید علم می‌توان به کنترل قحطی‌ها و دسترسی به غذا و آب نام برد. هولومودور یا قحطی بزرگ اکراین در سال ۱۹۲۲ و ۱۹۲۳ حدود ۱۰ میلیون شهروند اکراینی را به کام مرگ کشاند. در قحطی سال ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۸ ایران حدود ۸ تا ۱۰ میلیون ایرانی نزدیک به ۵۰ درصد جمعیت هلاک شده‌اند.  

 

اما علم فقط به حل مشکلاتمان کمک نکرده است. بلکه علم میل به دانش و دانستن را در ما ارضا کرده است. ما با کمک علم توانسته‌ایم محیط پیرامونی خود را بیش از پیش و بهتر از دیروز شناسایی کنیم. همچنین توانسته‌ایم از عملکردهای آن سر در بیاوریم. علم فقط به محیط پیرامون ما نمی‌پردازد بلکه به درون ما هم سَرَکی می‌کشد. درست همین جاست که رسالت ما آغار می‌شود. 

ما جمعی از دانشجویان روان‌شناسی هستیم. قصد داریم تا به آن بخش‌هایی از علم روز که در ایران کمتر به آن‌ها توجه می‌شود، بپردازیم. همچنین ما علاقه‌مند هستیم که جدیدترین حوزه‌ی علم روان‌شناسی را برای فارسی‌زبانان فراهم کنیم. هدف ما این است که مرجعی باشیم برای دسترسی با کیفیت و راحت برای علاقه‌مندان این حوزه. 

ما می‌خواهیم جدیدترین علم روز را با نهایت کیفیت و سرعت در خدمت فارسی زبانان جهان قرار بدهیم. حوزه‌ی فعالیت ما روان‌شناسی تکاملی است. شاخه‌ی روان‌شناسی تکاملی، شاخه‌ای پویا، هیجان انگیز و سرشار از کشفیات علمی و نوآوری‌های نظری است. 

جمله‌ای به نقل از چارلز داروین، پدر معنوی روان‌شناسی تکاملی، تمام اهمیت روان‌شناسی تکاملی را بیان می‌کند: «در آینده‌ای دور، شاخه‌های علمی نوینی پا به عرصه می‌گذارند و پژوهش‌های مهم‌تری صورت می‌گیرد. روان‌شناسی بر بنیان جدیدی پایه‌ریزی خواهد شد».

روان‌شناسی تکاملی یکی از جدیدترین حوزه‌های روان‌شناسی است. و حوزه‌ای است که قرار است تنها پاردایم و متاپارادایم روان‌شناسی شود. ازین جهت حوزه‌ای بسیار مهم در روان‌شناسی خواهد بود.

از آن جایی که این حوزه تازه، نو و مهم است. می‌توانیم با سرمایه گذاری مناسب و به موقع درین حوزه، صاحب نظر در عرصه جهانی باشیم. به امید پیشرفت علم در ایران زمین. 

برای کمک مالی به ما می‌توانید از طریق لینک زیر استفاده نمایید:

https://zarinp.al/evolps.org

در صورتی که تمایل دارید با ما بیشتر آشنا شوید و یا از ریز جزئیات با خبر شوید می‌توانید با ایمیل  [email protected]  با ما در تماس باشید. 

تن به جان زنده‌است و جان زنده به علم / ناصر خسرو

جز دانش و حکمت نبود میوهٔ انسان / پروین اعتصامی

دانش چو گوهریست که عمرش بود بها / پروین اعتصامی